Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt
1. Eğitim Kongresi ve Özel Başer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

1. Eğitim Kongresi ve Özel Başer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Bu yıl ilki düzenlenen Eğitim Kongresi 28-30 Kasım tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 21. Yüzyılda Bir Eğitim Felsefesi Oluşturmak ve Özel Okullar ana temasıyla yapılan kongrede Özel Başer Eğitim Kurumlarını temsilen Sayın Kurucumuz Seher Başer, Özel Başer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Bahattin Aytaş ve Sayın Kurucu Temsilcimiz Ahmet Başer bulundular.
Kongrede Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof.Dr. Nabi Avcı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof. Dr. Yusuf Tekin, MEB Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Kongre Başkanı Prof. Dr. Ahmet İNAM, Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK gibi değerli isimler yer aldı.
Estetik, ontoloji ve metafizik, medeniyet, etik, epistomoloji, eğitim politikası, özel eğitim kurumları, antropoloji ve din konu başlıklarının bulunduğu 1. Eğitim Kongresinde katılımcılar iki gün boyunca yoğun şekilde eğitim sistemimiz ve geleceğimiz ile ilgili paylaşımlarda bulundular.
Kongre ana konularından olan Özel Eğitim Kurumları bölümünde aşağıdaki konuları uzun uzun irdeleme fırsatımız oldu.
1- Düşünme eğitimi dersi uygulamalarına genel bakış
2- Eğitim felsefesi geliştirme çalışmalarında  özel okullar
3- Estetik algı eğitiminin özel okullardaki yeri
4- Değer eğitimi uygulamalarının içeriği ve önemi
5- Digital faaliyetlerin eğitimin felsefesi üzerinde bıraktığı etkiler
6- Pratik ve Teori  arasında bir eğitim felsefesi değişkeni olarak etik
7- Halk kültürünün eğitim felsefesi oluşturmadaki kaynak olma rolü
8- Proje geliştirme ve çeşitli yarışmalarda Özel okulların öncü olma gerekliliği
Türk Eğitim Sistemi ile ilgili Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen eğitimcilerle yerel değil genel konuları paylaştığımız bu kongrede geleceğe dönük atılacak güzel adımları hep birlikte paylaştık.
Bünyesinde Özel Valide Sultan Kız Lisesi, Özel Başer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Başer Akşam Lisesini barındıran Özel Başer Eğitim Kurumları olarak Türk Eğitim Sistemine her adımda katkıda bulunmak için elimizden gelen en iyi şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

 

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button