Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt
Başer Sağlık Meslek Lisesi Anatomi Yolculuğu

Başer Sağlık Meslek Lisesi Anatomi Yolculuğu

 

Özel Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri 26.03.2014 Çarşamba günü düzenlenen gezi ile insan anatomisine yolculuk yaptı. The Human Body isimli sergiyi gezen öğrenciler insan vücudunun mucizevi var oluşunu gerçek örneklerle üç boyutlu bir biçimde inceleme fırsatı buldu. Plastinasyon tekniği ile bir dizi kimyasal işlemden geçen, kalıcı olarak korunan insan vücutları ve çeşitli parçalardan oluşan sergiyle öğrenciler insan vücudunun bilinmeyen yönlerine şahit olma fırsatı buldular. İskelet, adale, sinir, endokrin, kardiyovasküler, solunum, sindirim, boşaltım, üreme ve cenin bölümlerinden oluşan sergide aynı zamanda hasarlı vücut örnekleri de öğrencilerimizin ilgisiyle karşılaştı. Ziyaretçileri insan vücudunun görünmeyen yönüyle aydınlatmak ve bu müthiş sistematiğin hayranlığını ziyaretçilerine göstermek adına oluşturulan dünyaca ünlü sergi katılımcı öğretmen ve öğrencilerin beğenisini kazandı.

 

Geziye katılan öğrencilerimizden bazılarının gezi hakkındaki yorumları ise şu şekildeydi:

 

Zeyneb Çalık
Sergi çok öğretici,ilginç ve dikkat çekiciydi. İnsan vücudunun yapısını ve organlarını gerçek olarak ve yakından görmek güzeldi. En çok bir bebeğin gelişim dönemleri dikkatimi çekti. İnsan vücudunun en küçük yapısının nasıl oluştuğunu ve bu oluşum sürecinin ardından içimizde nasıl göründüğüne yakından şahit olduk. Sergiyi çok beğendim.Herkesin gitmesini tavsiye ederim.

 

Zişan İrem Kızılay
Sergide önemli bilgiler verildi.Gayet güzel bir geziydi. Vücudumuzun görünmeyen yönlerinin nasıl olduğunu gördük.Nasıl hareket edebildiğimizi,vücudumuzun nasıl oluştuğunu vs. gördük.Bence herkesin görmesi gereken bir sergi.Bilgilendirme amaçlı düzenlenen geziyi çok beğendik ve öğretici,ilgi çekici bulduk.

 

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button