Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt
Büyük İstanbul Depremi Tatbikatı

Büyük İstanbul Depremi Tatbikatı

Bir çığlık düşünün, sesine kulak arayan…
Bir enkaz düşünün çaresiz aileler barındıran…
Bir son saniye düşünün, milyonlara umut olan…
Bir kahraman düşünün canlara nefes olan…!

İstanbul’da beklenen olası büyük deprem için zaman tükenirken, sağlık ve kurtarma görevlilerinin birbiri ile koordinasyonlu çalışması önemlidir. Dolayısıyla bu ekiplerin düzenli olarak bir araya gelmesi ve ortak çalışmalarda bulunması gerekmektedir. Ege ve Marmara bölgelerinde bulunan Arama Kurtarma ekipleri tarafından hazırlanan ve önde gelen 12 kuruluşun; AYA ARAMA KURTARMA, AYA MEDİKAL KURTARMA, AYA GENCE, İBB İTFAİYESİ, KUŞADASI ARAMA KURTARMA, MUĞLA 911 ARAMA KURTARMA, YALOVA MAHALLE AFET GÖNÜLLÜLERİ ACİL MÜDAHALE EKİBİ, MEDICINE HOSPITAL AMBULANS, ERDEM HASTANESİ AMBULANS, ÖZEL BAŞER SAĞLIK MESLEK LİLESİ, ŞEHİT BÜYÜKELÇİ İSMAİL EREZ İTFAİYE LİSESİ, katılımıyla Başer Sağlık Kolejimizde olası büyük İstanbul depremine yönelik tatbikatı yapıldı.

Gerçeğini aratmayan tatbikat öncesi öğrencilerimize deprem öncesi , deprem anında ve deprem sonrasında ilkyardım ve kurtarma eğitimi verildi.
Eğitim sonrası tatbikat başladı ve ilk olarak depremde mahsur kalan yaralıları kurtarma, çıkan yada çıkabilecek yangın ihtimaline karşı alınacak tedbirler alındı ve temsili yangın itfaiye ekiplerinin başarılı müdahalesiyle söndürüldü. Binada mahsur kalan yaralılar kurtarma ekiplerinin çatıya kurdukları kurtarma halatıyla güvenli bölgeye taşındı. Göçük altında kalan yaralılara ulaşmak için son teknolojik cihazlarla dinleme ve görüntüleme yapılarak enkaz altında kalan yaralılara ulaşıldı. Enkaz alanından güvenli bölgeye çıkartılan tüm yaralılar hazır bekletilen ambulanslara taşındılar.
Son derece profesyonel ve başarılı geçen tatbikat sonrası tüm katılımcılara plaket takdim edildi.

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button