Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt

saglik meslek lisesi egitim olanakları

saglik meslek lisesi egitim olanakları

Özel Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde teorik bilgilerin edinilmesi ve uygulamalarıyla öğrencilerin mesleki hayata adım adım hazırlanması esas alınmaktadır. Dersliklerde çeşitli ders materyalleriyle öğrenilen bilgiler ders öğretmenlerinin yönlendirme ve denetiminde ilgili ders uygulama dersliği ve/veya laboratuarında pratiğe dönüştürülerek aktif öğrenme sağlanmaktadır.

Okulumuza ait olan uygulama ambulansı da öğrencilerimizin uygulama çalışmalarında kullanılan çalışma alanlarından biridir. Tekrarlanan uygulama çalışmalarıyla pratik bilgisi pekiştirilen öğrenciler mesleğe adım adım hazırlanmaktadır.

Dokuzuncu ve onuncu sınıflarda tamamen okul ortam ve imkanlarında dersler işlenmektedir. On bir ve on ikinci sınıflarda ise öğrencilerimiz haftanın belirli günlerinde staj protokollerimizin gerçekleştirilmiş olduğu sağlık hizmet kurumlarında staj kapsamında aktif meslek hayatına adım atmaktadır.

Neden Özel Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni Tercih Etmelisiniz?
• Hem sektörel, hem kolej hem de dershane deneyimine sahip uzman eğitim kadrosu ile öğrencilerimize hitap etmekteyiz.
• Uygulama destekli verilen eğitimlerle öğrencilerimizin mesleğe hazırlanma sürecinin aktif bir şekle dönüştürülmesini sağlamaktayız.
• Rehberlik destekli öğrencilerimize bireysel görüşmeler ve çalışma programları hazırlamaktayız.
• Öğrenim faaliyetlerinin her aşamasında öğrenci ve velilerimize danışmanlık sistemi ile ulaşmaktayız.
• Öğrenci,okul ve aile odaklı bir iletişim sistemimiz mevcuttur.
• Akademik ve sektörel bilgilendirme,seminer,gezi ve buluşmalarla öğrencilerimizin kişisel,sosyal ve mesleki gelişimine katkı sağlamaktayız.
• Sosyal,sportif ve kültürel etkinlik ve çalışmalar düzenleriz.          

Başer sağlık meslek lisesi olarak öğrencilerimizin üniversiteye yerleşmeleri ve lisans mezunu sağlık çalışanı olmaları öncelikli hedefimizdir. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında yapılan değişiklikle birlikte mesleki veya teknik liselerden mezun olan öğrenciler YÖK tarafından belirlenen ön lisans bölümlerini tercih ettiklerinde ek puan alacaklardır.

EK PUAN UYGULAMASI

Öğrencilerimizin iki aşamalı üniversite sınavının ilk aşaması olan YGS’den aldıkları ham puanlar OBP( Ortaöğretim başarı puanı) ile toplanarak yerleştirme puanı elde edilecektir. Her aday için hesaplanmış olan OBP’ye ek olarak sağlık meslek lisesi mezunlarının kendi bölümlerinin devamı niteliğinde olan ön lisans programlarına yerleştirilirken ek puan alacaklardır.

Ek puan sistemiyle birlikte öğrencilerimiz ortaöğretimdeki sağlık eğitimlerini avantajlı bir şekilde ön lisans programlarıyla taçlandırma fırsatı elde etmiş oldular. Okulumuzda bulunan “ HEMŞİRE YARDIMCILIĞI” ve “SAĞLIK BAKIM TEKNİSYENLİĞİ” bölümlerinin devamı niteliğinde olan ve ek puan alacakları ön lisans bölümleri aşağıda TABLO C.’de belirtilmiştir.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button