Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt
Güngören Sağlık Meslek Lisesi

Güngören Sağlık Meslek Lisesi

Güngören Sağlık Meslek Lisesi

Ortaokuldan mezun olması yaklaşan çocuklarınız için kuşkusuz en doğru mesleği seçerek hem kendine hem de milletine faydalı birer birey olmasını isterseniz. Bu doğrultuda sağlık sektörüne de eğilimli olan çocuklarınız için gerekli koşulları oluşturmanız durumunda iyi bir meslek sahibi olarak kendi ayakları üstünde durma ve geçimini rahatlıkla sağlama olanağını da sunmuş olacağınızdan emin olabilirsiniz. Tahmin edersiniz ki, sağlık sektöründeki personel açığı günümüzde neredeyse kriz boyutuna ulaşmış duruma geldi diyebiliriz. Bu hususu göze alarak kurulan Güngören Sağlık Meslek Lisesi, gelişmiş teknolojik ekipmanlara sahip şekilde gerek teknik gerekse sosyal açıdan en üst düzeyde bireyler yetiştirmek amacıyla yola çıkmıştır.  Bugün çevresinde bulunan aynı kategorideki liseler içinde en iyisi olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, bu hedefini her yıl başarı oranı yüksek öğrenci mezun etmekle kanıtlamaktadır.

  • Çocuğunuzu Sağlık Meslek Liseleri arasından birini tercih etmesi konusunda doğru şekilde yönlendirebilirseniz, liseden mezun olduktan sonra normal lise mezunlarına oranla çok daha fazla iş bulma imkanına sahip olacağını bilmelisiniz. Ayrıca sağlık lisesini bitiren tüm öğrenciler, üniversitelerin mezun oldukları sağlık bölümüne 2 yıllık direk geçiş yapabilmekte ve 2 yıllık eğitimi tamamladıktan sonra öğrenci isterse sınava girip, bölümün gerekliliği olan yüksek eğitimi daha kolay şekilde tamamlayabilmektedir. Meslek liseleri öğrencilere pek çok hususta avantaj sağlamaktadır. Mesela staj döneminde hastanenin acil servis, yoğun bakım, ameliyathane gibi bölümlerinde çalışma ve bu bölümleri değerlendirme fırsatını bulan öğrenci, hangi dalda uzmanlaşması gerektiği konusunda da kendi becerileri doğrultusunda karar verebilecektir.

Ekonomik şartların her geçen gün zorlaştığı ülkemizde siz ebeveynler olarak çocuklarınızın daha iyi bir geleceğe sahip olması adına Sağlık Meslek Lisesi bölümünden mezun olma avantajlarının bilincine varmalı ve bu avantajları çocuğunuzla birlikte inceleyerek, doğru şekilde yönlenmesini sağlamalısınız. Unutmayınız ki, sağlık lisesinden mezun olan her öğrenci bölümüyle ilgili kazandığı beceri ve yeterlilik sayesinde ülkenin her yerinde sağlıkçı olarak çalışabilme hakkını da kazanmış olacaktır. Çünkü insan kaynağına en fazla ihtiyaç duyulan sektörlerden biri de sağlık olduğundan ötürü açıkta kalma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button