Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt
İkitelli Sağlık Meslek Lisesi

İkitelli Sağlık Meslek Lisesi

İkitelli Sağlık Meslek Lisesi ; 

Öğrencilerin eğitim süreçlerinde en önemli hususlardan biri kuşkusuz lise tercihleri olacaktır. Çünkü her tercih öğrenciye farklı bir kariyer sunacağı için gelişi güzel karar verilecek bir durum olmadığı bilinmelidir. İyi bir kariyer planı yapabilmek anlık verilecek bir karar dayalı olmayacaktır. Öğrenci istediği liseye giriş yapabilmek için bunun alt yapısını ortaöğretimden itibaren hazırlamalıdır. Doğal olarak bu noktada ebeveynlere bir hayli fazla iş düşmekte ve çocuklarını doğru kariyer planlaması yapabilme konusunda teşvik etmeleri gereklidir. Bildiğiniz gibi bugün Sağlık Meslek Liseleri öğrencilerin çok daha erken dönemde becerilerini test etme olanağı ve lise bitiminde ise çalışma imkanı sunmaktadır.

Bu nedenle öğrencilerin not ortalamasının yüksek olması, istediği bir sağlık bölümüne giriş yapmasını sağlayacaktır. Hatta öğrencinin hedefi Sağlık Meslek Kolejleri arasından biri olacaksa, notunu yüksek tutması halinde istediği bir okulun istediği bölümüne de giriş yapabilecektir. Bu bağlamda ikitelli bölgesinde kurulan okumuz, geleceğe başarılı bireyler yetiştirmek adına her açıdan yeterlilik sağlayan ekip ve ekipmanlar ile eğitim verme yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlemektedir. Mezun olduktan sonra sıkıntısız iş bulma becerisine sahip öğrenciler yetiştirerek, yaşamlarında kendi ayakları üzerinde duracak bir meslek sahibi olmaları adına tüm eğitimcilerimiz üstlerine düşeni en iyi şekilde yerine getirmektedir. Sağlık meslek liseleri, bir öğrencinin sağlık sektöründe hangi dalda uzmanlaşması gerektiği konusunda pek çok fırsatı sunmakta ve öğrenci bu doğrultusunda kendisi için en iyi olanı tercih edebilmektedir.

Şöyle ki, İkitelli Sağlık Meslek Lisesi bünyesinde eğitim gören öğrenciler, staj süreleri boyunca hastanelerin ameliyathanesinden acil servisine ve yoğun bakımına varana dek pek çok bölümde mesleki eğitim görmektedir. Bu süreçte öğrencilerin becerileri geliştiği gibi ilgi alanlarının da hangi bölüm olduğu konusu netliğe kavuşmaktadır. Bu sayede öğrenci isterse liseden mezun olduktan sonra mezun olduğu üniversiteden aynı bölüme 2 yıllık direk geçiş yapabilmekte olup, 2 yıl eğitim sonrasında ise sınava girip ister 4 yıl yüksek eğitime tamamlayabilir isterse de farklı bir bölümden eğitimini sürdürebilir. Böylece uzmanlık kazandığı mesleğini ülkenin herhangi bir noktasında icra edebilir ve geçimini sağlayacak kazancı da sağlayabilir.

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button