Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt

İstanbul Sağlık Lisesi

İstanbul Sağlık Meslek Lisesi

İnsanların daha sağlıklı bir hayat sürebilmesi için tercih edilecek en iyi mesleklerden birisi de hemşirelik ve sağlık bakım teknisyenliği bölümleridir. Temel ilk ve ortaokul eğitimlerini almış ve lise çağına gelmiş olan öğrenciler için varlığını sürdüren Başer İstanbul Sağlık Meslek Lisesi yaklaşık olarak 6 yıldan beri uzman kadro ile çalışmalarını yürütmektedir. Bünyesinde uzman dershane deneyimi, sektör deneyimi ve kolej deneyimi bulunan eğitimciler sayesinde öğrencilerin sağlık sektörüne daha iyi şekilde adapte olmaları mümkün hale getirilmektedir. İstanbul’un Bağcılar ilçesinde hizmet vermekte olan Başer sağlık lisesi, eğitimci ve öğretmen sıfatlarından daha farklı olarak aile gibi sıcak sloganı ile hareket etmekte ve tüm bireylerin sıkı bir bağ ile eğitim almalarını sağlamaktadır.

Sportif Faaliyetlerin Yer Aldığı Başer Sağlık Meslek Lisesi

Genel olarak öğrencilerin gerekli oldukları tüm eğitimlerin eksiksiz olarak sunulması için hizmet sunmakta olan özel Başer İstanbul Sağlık Lisesi bunun yanı sıra farklı etkinliklere de sıkça yer vermektedir. Daha çok teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlarda sıkça görülen hareketsizlik, aynı zamanda hızlı kilo alımını da beraberinde getirmiştir. Aşırı şişmanlık ve kilo alımının yanı sıra spor eksikliği, ruhsal açıdan da insanlarda olumsuz sonuçlar ortaya koymaktadır. Hemşirelik ve sağlık bakım teknisyenliği bölümlerinin yer almış olduğu Başer sağlık lisesinde, belirli dönemler için spor etkinliklerine de yer verilmektedir. Özellikle son dönemlerde popüler olan salon futbolu ve voleybol gibi spor faaliyetleri, becerisi olan öğrencilerimiz eşliğinde önemli turnuvalar düzenlenerek gerçekleştirilmektedir.

Teknolojik Cihazlı Sınıflar İle Sağlık Meslek Lisesi

Bünyesindeki her öğrencinin sağlık sektöründe deneyimli olması ve derslerinde başarılı olabilmesi için kaliteden ödün vermeyen Başer İstanbul Sağlık Meslek Lisesi sınıflarda gerekli olan farklı cihazlara da yer vermektedir. Derslerin daha verimli şekilde işlenebilmesi için projektör, akıllı tahta ve konforlu sıra ve sandalye gibi malzemelerin yer almış olduğu özel lisede, aynı zamanda futbol ve basketbol gibi turnuvalarda düzenlenmektedir. Bunların yanı sıra özel hastane ya da kurumsal hastanelerde gerekli olan tüm malzeme ve ekipmanların yer almış olduğu sağlık meslek lisesinde, adayların hastalara ilkyardım müdahalesi için kullanacak oldukları ekipmanlarda bulunmaktadır.

İstanbul Sağlık Meslek Lisesi

Meslek seçimi günümüzde çoğunlukla lise seçimi ile başlamaktadır. Lise döneminde öğrenciler kendi isteklerine göre bir lise tercihi yaparlarsa daha sonraları sürekli olarak içlerinde olacakları mesleklerini de seçmiş oluyorlar. Lise döneminde seçilen okullar öğrencilerin okuyacakları üniversite dallarını belirliyor. Üniversite dallarında sağlık okumak isteyen öğrenciler sağlık meslek lisesi seçimi yaptıklarında üniversitelere ek puan uygulaması ile birlikte girebilirler. Bu da öğrencilerin daha az puan ile bir üniversite okuma hakkı kazanmalarını sağlamaktadır. Sağlık meslek liselerinin bir diğer avantajı ise üniversite imtihanına girmek istemediklerinde okumuş oldukları lise sayesinde bir çok sağlık alanında üniversite okumadan da iş bulabilirler. İstanbul sağlık meslek lisesi okuyan öğrenciler lise okuma devrelerinde staj yapmaları gerekir. Stajların öğrenciler için bir çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan birisi de staj ortamlarında daha sonradan çalışacakları iş ortamının nasıl olduğunu görebilir ve buna göre üniversite eğitimini tamamlayabilirler. Bir diğer avantaj ise staj evresinde öğrencilere staj ücreti ödenmesidir. Staj evresinde öğrencilerin para kazanması öğrencileri işlerine biraz daha motive eder.

Sağlık meslek lisesi mezunları anestezi, laboratuar, radyoloji, ortopedi, çevre sağlığı, acil tıp, diş protez teknikerliği seçebilecekleri gibi, tıbbı sekreterlik ve hemşirelik kollarını da seçerek bu dallarda da görev yapabilirler. Sağlık meslek lisesinden mezun olarak üniversiteden bir dal seçmeleri gereken öğrenciler; otopsi yardımcılığı, diyaliz elemanı, tıbbi dokümantasyon, nükleer tıp teknikeri, ortopedik protez, biyomedikal cihaz teknikerliği, iş ve uğraşı terapisti, evde hasta bakımı, engelli bakımı, iş sağlığı güvenliği, fizyoterapi, denizci sağlığı bölümlerini seçebilirler. Diğer bölümler ise, ağız ve diş sağlığı, ilk ve acil yardım odyometri, patoloji laboratuar teknikeri, ebelik, hemşirelik, hasta ve yaşlı hizmetleri gibi kolları seçebilir. Üniversite okuyarak iş kollarına atılan sağlık meslek lisesi mezunlarının iş alanları oldukça geniş ve çeşitlidir. Sadece büro elemanı olmak isteyen sağlık meslek lisesi mezunları kendilerine has bir işyeri açarak iş yeri ehliyeti almaya hak kazanabilirler. Devlet sektöründe işe yerleştirilemeyen sağlık meslek lisesi okurları özel hastaneler, özel klinikler ve özel sağlık merkezleri gibi alanlarda da iş bulabilirler.

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button