Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt
İstanbul Sağlık Meslek Lisesi

İstanbul Sağlık Meslek Lisesi

  • İstanbul Sağlık Meslek Lisesi ; Ortaöğretimi bitirmek üzere olan tüm öğrencilerin ortak sıkıntılarından biri de hangi liseye gideceklerine karar vermektedir. Lise dönemi bir öğrencinin kariyerinde son derece önem teşkil etmektedir. Çünkü ileride yer alacağı sektörün bir parçası olabilmek için önce lise tercihini doğru yapmalı ve hedefine emin adımlarla ilerleyerek sonucunda başarıya ulaşmalıdır. Dolayısıyla bu aşamada öğrencilere tavsiyemiz tercihleriniz Sağlık Meslek Liseleri yönünde yapmaları olacaktır. Çünkü ülkemizde sağlık sektöründeki açık her öğrencinin mezun olmasının ardından iş imkanlarının geniş olacağına işarettir. Yani liseden mezun olan bir öğrenci birçok sağlık kuruluşunun çeşitli bölümlerinde görev alarak kendi ayakları üzerinde durmaya başlayabilecektir.

    Bu nedenle en doğru lise tercihlerinden biri olan sağlık sektörü için çocuklarınızın iyi bir geleceğe sahip olması adına yönlendirme yapabilir, ileride gurur duyacağınız bir mesleği icra etmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca Özel Sağlık Meslek Liseleri arasından TEOG puanıyla öğrenci alacak olan okulları inceleyebilir, çocuğunuzun puanı doğrultusunda tercih yapmasını sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi edinmeniz açısından sağlık meslek liselerinin avantajlarına değinmek gerekirse, öncelikle öğrencinin geçek yaşamı çok daha erken dönemde görmesini ve olgunlaşmasını sağlar diyebiliriz. Staj gördüğü süreçte hastanede karşılayacağı hikayeler, aslında çocuklarınız için her biri ayrı bir deneyim olarak yaşamlarının bir parçası olacaktır. Bununla birlikte acil servis, ameliyathane, yoğun bakım ünitesi gibi alanlarda staj yaparken, becerilerini de test edecek ve bu sayede hangi alanda uzmanlaşması gerektiği konusunda da fikir sahibi olacaktır.

Stajını tamamlayan öğrencilerden birçoğu lise bitiminde staj gördüğü hastanede çalışmaya devam edebilmekte veya tercihine bağlı farklı bir hastanede de görev alabilmektedir. Ancak daha iyi bir noktaya ulaşmak adına üniversitede mezun olduğu bölüme direk geçiş yaparak 2 yıl daha eğitimini devam ettirebilecektir. Tabi ki, meslek lisesinin avantajı bunlarla sınırlı değildir. 2 yıl üniversite eğitimi gören öğrencinin üst düzey yeterliliği oluşacağı için sınava girip yüksek lisans yapması çok daha kolay olacaktır. İşte bu ve bunun gibi pek çok avantajı sağlayabilecek teknolojiye ve eğitimcilere sahip olan İstanbul Sağlık Meslek Lisesi, çocuklarınızın her birinin iyi bir kariyer sahibi olması için kurulmuş ve bunu verdiği üst düzey eğitimle de kanıtlamıştır. İstanbul bölgesinin en iyi kuruluşu olarak çocuklarınız için en doğru tercihlerden biri olacağından emin olabilirsiniz.

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button