Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt
Kurucumuz Ösamder Çalıştayına Katıldı

Kurucumuz Ösamder Çalıştayına Katıldı

Başer Eğitim Kurumları Kurucumuz Seher BAŞER ÖSAMDER’in düzenlemiş olduğu Sağlık Meslek Liselerimizin Vizyonu, Sorunları- Çözüm Önerileri Çalıştayı’na katıldı.

ÜVEY EVLAT DEĞİLİZ

Özel Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Kurucusu Seher Başer, 12 yıllık zorunlu eğitimin bir parçası olarak, devletin üzerinden ciddi bir yükü alan Özel Sağlık Meslek Liselerinin, MEB Özel Öğretim Kurumları, Mesleki ve Teknik Eğitim ile Ortaöğretim yönetmeliğine bağlı olmasına ve Mesleki ve Teknik Eğitim olarak da Devlet Okullarıyla de aynı statüye sahip olmamıza rağmen, pratik uygulamalarda çifte standart olduğunu vurguladı.

Seher Başer; MEB Özel Öğretim Genel Müdürlüğü ve Mesleki Teknik Genel Müdürlüğünün Sağlık Bakanlığının ilgili birimi arasındaki koordinasyon eksikliğinden dolayı sorunların ortaya çıktığını, Özel Sağlık Liselerinin Devlet Okullarıyla Mesleki ve Teknik Eğitim konusunda aynı haklara sahip olmasını, üvey evlat muamelesi yapılmaması gerektiğini dile getirdi. Bununda ancak iki kurumun arasındaki koordinasyon eksikliğinin giderilmesiyle çözüme kavuşacağını bildirdi.

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button