Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt

Özel Sağlık Meslek Lisesi

Özel Sağlık Meslek Lisesi

Rahat ve sorunsuz bir yaşam sürmek adına tercih edilen en gözde mesleklerden birisi de hemşire yardımcılığıdır. Hemşirelerin ve doktorların yükünü hafifletmek için hizmetlerini sürdüren hemşire yardımcıları, hemşirelerin gözetimi altında özel ya da devlet hastanelerinde hastaların günlük yaşamsal ihtiyaçlarını gidermelerinde yardımcı olmak için çeşitli işlemleri yapmaktadır. Hastaların bakımı, temizliği, yataklarının düzenlenmesi ve ilaç verilmesi gibi temel sorumluluklar üzerinden hizmet veren hemşire yardımcıları, aynı zamanda kolay şekilde iş bulabilmektedir. Söz konusu olan hemşire yardımcılığı bölümü için eğitim vermekte olan Özel Sağlık Meslek Lisesi arasında Başer Lisesi de yer almaktadır. Uzun yıllar hizmet vermiş ve uzman eğitimciler ile birlikte lise öğrencilerini hemşire yardımcılığı mesleğine hazırlayan lise, aynı zamanda sağlık bakım teknisyenliği bölümü içinde hizmet sunuyor.

Bireysel Çalışma Programlı Özel Sağlık Meslek Lisesi

Öğrencilerin ilk olarak hayatlarının büyük bölümünde görev alacak oldukları meslekler hakkında bilgi vermek ve bunun yanı sıra mesleği sevdirmelerini sağlamak amacı ile hizmet sunan Başer Özel Sağlık Meslek Lisesi aynı zamanda uzman eğitmenler ile görev sunmaktadır. Her öğrenci için özel rehber öğretmenler eşliğinde görüşmelerin yapılmış olduğu lisede, bunun dışında öğrenciler için düzenli ve etkili bir çalışma programı hazırlanıyor. Bu sayede zamanın ve günün daha iyi değerlendirilmesi ve verilmiş olan eğitimlerden daha fazla bilgi edinilmesi kaçınılmazdır. Düzenli şekilde farklı nokta ve bölgelere gezilerin düzenlenmiş olduğu okul ile birlikte öğrencilerin daha farklı kültürleri görmeleri ve bireysel olarak kaynaşmaları daha kolay hale getirilmektedir.

Beyaz Bayrak Ödüllü Özel Sağlık Meslek Lisesi

Kurulmuş olduğu 2013 yılından bu yana sürekli olarak kendini geliştiren ve özellikle sağlıklı bir ortam oluşturmakta olan Başer Özel Sağlık Meslek Lisesi aynı zamanda temiz ve sağlıklı okul seçilmiş ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından beyaz bayrak almıştır. Tam donanımlı sınıf ve alanları ile birlikte sürekli şekilde temizlenen lise, aynı zamanda öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda eğitim almalarını da mümkün hale getirmektedir. Hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği bölümleri ile lise çağındaki gençlere hizmet sunan lise, aynı zamanda üniversite kazanım konusunda da iddialıdır.

Özel Sağlık Meslek Lisesi

Öğrencilik yıllarının ilkokul ve ortaokul meslek seçimi kararı vermeden okunabilen okullardır. Fakat öğrenciler lise dönemlerinde bir okul seçimi yapmaya mecbur kalırlar. Lise dönemlerinde okul seçimi yaparken öğrenciler kendi karakterlerine uyan, kendilerini mesleklerini yaparken mutlu edecek okulları seçmeleri gereklidir. Okul seçimlerinde bazı öğrenciler düz liseleri, Anadolu liselerini, imam hatip liselerini seçerken çoğu öğrenci ise sağlık meslek lisesi seçimi yaparak sağlık hususunda kendilerini geliştirmektedir. Sağlık hususunda kendilerini geliştiren öğrenciler sağlık kollarında bir çok iş koluna da yerleşebilmektedir. Sağlık liselerinden mezun olan öğrenciler hayatın gerçekleri ile yüz yüze geldiklerinden soğukkanlı ve tüm olumsuzlukları başarı ile atlatır hale gelebilir. Ekip çalışması ile gerçekleştirilen çoğu sağlık meslek dallarında en çok tercih edilen iş kolları, tıbbi sekreterlik, acil tıp teknisyenliği ve hemşirelik olarak sayılabilir. Bu iş kollarında görev yapmak isteyen sağlık meslek lisesi mezunları devlet kurumlarında iş bulabildikleri gibi, özel kurumlarda da iş bulabilir.

Ebeveynler her zaman çocuklarının iş kollarını garanti altına alarak en erken lise seviyesinde iş kollarını belirleyebilir. Bir ailenin bir tane çocuğunun bile özel sağlık meslek lisesi mezunu olması, sağlık hususunda bir çok şeyin paylaşılabilmesini sağlamaktır. Sağlık liselerinden mezun olmuş öğrenciler üniversitelere her zaman ek puanlar ile giriş yapmaktadır. Bu da çok az bir puan ile kendi dallarını içeren bir üniversiteye ilk üniversite imtihan girişlerinde girebileceklerini göstermektedir. Sağlık meslek lisesinde okuyan öğrencilerin bir diğer avantajı ise, bu öğrencilerin eğitim yıllarının üçüncü yılında stajın başlamasıdır. Staj yaparak eğitimlerine devam eden öğrenciler stajları sayesinde sürekli olarak çalışacakları ortamların nasıl olduğunu gözlemleyebilir ve bu çalışma ortamlarında öğrencilerin staj parası alma imkanları da bulunmaktadır. Sağlık meslek lisesi mezunları özel işyeri açma iznine liseyi bitirir bitirmez kavuşabilirler. Bu okulların iş imkanları oldukça geniştir. Devlet sektöründe çalışabilmek için atanmaya hak kazanamamış öğrenciler, devlet dairelerinde kendilerine yer bulana kadar özel sağlık kuruluşlarında da rahatlıkla çalışabilirler. Sağlık meslek lisesi okuma aşamasında öğrenciler çalışacakları alanları kendileri hedeflerine göre belirlerler.

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button