Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt
Sağlık meslek Lisesi Öğrencilerine Gençlerde Öfke Kontrolü Semineri

Sağlık meslek Lisesi Öğrencilerine Gençlerde Öfke Kontrolü Semineri

 

Özel Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi rehberlik seminerlerine tüm hızıyla devam ederek doğru bilgilendirme ve yönlendirmeyi hedefliyor. 09/05/2014 Cuma günü İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Burcu Güdücü’nün katılımıyla “Gençlerde Öfke Kontrolü” konulu seminer verildi.

 

Yaşadığımız değişim çağında gençlerin karşı karşıya kaldıkları duygu ve düşünce zincirleri ele alınarak; engellenme,haksızlığa uğrama,kendini ifade edememe,empati yoksunluğu,yoğun sorumluluk ve stres,beklentileri doyuramama gibi öfkeye sebep olan durumlar irdelendi. Öfkenin sosyal çevreden öğrenilmiş bir kalıp olduğu önemle vurgulandı. Sorunların çözümü ve iletişim kurma çerçevesinde öfkenin kontrol edilmesinin ve olumlu pekiştireçlerle davranış yönetiminin sağlanmasının en etkili yöntem olduğu aktarıldı. Yrd.Doç.Dr.Güdücü öğrencilere yıkıcı olmak yerine yapıcı olmaları gereğini vurgulayarak bu olumlu davranış yöneliminin atılacakları meslek yaşantılarında nasıl bir etki oluşturacağını örneklerle aktardı. Öğrencilere ulaşılabilir ve gerçekçi hedefler belirlemelerini öğüt etti.

 

İlgiyle dinlenen seminer Kurucu Temsilcimiz Ahmet Başer’in Yrd.Doç.Dr.Burcu Güdücü’ye teşekkür çiçeği takdim etmesiyle son buldu.

 

Özel Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak, bizlerle paylaşmış olduğu bilgiler için İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Burcu Güdücü’ye teşekkür ediyoruz.

 

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button