Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt
Sağlık Meslek Lisesi

Sağlık Meslek Lisesi

Sağlık Meslek Lisesi siz gençler için çok büyük bir avantajdır, sbs puanıyla bile sağlık meslek liselerine girebilirsiniz. Sağlık meslek lisesi’ ne girdiğiniz anda Acil Tıp Teknisyeni veya Hemşire olursunuz ve okulu bitidiğiniz anda iş arayışına girmeden işiniz hemen hazır olur. Sağlık meslek lisesi mezunları sağlık sektöründe ne özel sektörde nede devlet kadrosunda boşta kalmaz, 55 puanla bile atanma vardır. Sağlık sektörü hiçbir zaman eskimeyecek bir sektördür, her daim iş bulmanız çok kolaydır. İnsanlar en küçük sağlık sorunlarında hastalandığı zaman sağlık proplemleri çok küçükte olsa büyükte olsa daima hastanelere başvuracaklardır, bu yüzden özel veya devlet hastanelerimizde devamlı hemşire ve acil tıp teknisyeni, sağlıkçı acığı vardır ve daima olacaktır.

Devlet veya özel sektör ise açığı kapatmak için siz sağlık lisesi mezunlarını işe alacaktır. Örneğin kpss’yi kazanamadınız ve puanınız çok düşük.Ama özel hastaneler sizi işe alacaktır. Hemşireler kolay atanır ve merkezi yerlerde veya türkiyenin tüm illerinde hastaneler, tıp merkezleri ve özel muayenehaneler veya özel hastanelerde daima çok kolay iş bulurlar ve kariyer ve prestişleri vardır.

Sağlık sektörde hemşireler ve acil tıp teknisyenleri staj yaparken bile asgari ücretin 3te, 1ini staj maaşı olarak almaktadır. Devlette hastanelerinde işe başlarsanız ikibin, üçbinlira arası bir ücret alırsınız, fakat fazla bir bilginiz yok ve tecrübe kazanmak istiyorsanız devlet veya özel sektörde kendinizi kısa zamanda yetiştirebilirsiniz. Sağlık meslek lisesi mezunları özel sektörde çok daha dolgun ücretler alabilmektedir, ve bayanlar için en ideal mesleklerden birisi olmuştur ve daimada olmaya devam edecektir.

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button