Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt
Sağlık Meslek Lisesi

Sağlık Meslek Lisesi

Sağlık Lisesi

Geçmiş yıllarda olduğu gibi günümüzde de en ideal meslek gruplarından birisi de sağlıkçılar olarak bilinmektedir. Doktorların yanı sıra sağlık sektörü için en aranan kişilerin başında hemşire ve yardımcıları geliyor. İleride kendi hayatını garanti altına almak ve sağlık sektörü içinde bulunmak isteyen öğrenciler için hizmet veren Başer Sağlık Lisesi öğrencilerin spor, sanat ve kültürel alanda iyi bir eğitim alabilmesi adına çalışmalarını yürütmektedir. Uzman öğretmen ve idareci kadro ile birlikte lise öğrencilerinin başarısı için farklı etkinliklerin yer almış olduğu lise de hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği bölümleri yer almaktadır.

İş Garantili Başer Özel Sağlık Lisesi

Özellikle ekonominin giderek artmış olduğu son 5 yıl içerisinde, ülkemizdeki işsizlik oranlarında hızlı bir artış görülmüştür. Üniversite okuyan ya da okumayan binlerce gencin işsiz kalması, insanların daha çok lise hayatlarında tercih edecek oldukları okulların seçiminde dikkatli olmalarına yol açmıştır. Mezun olmanın ardından iş bulma garantili mesleklerden birisi de sağlık sektörüdür. Ülkemizde de hemşire ya da acil tıp teknisyenlerine acil olarak ihtiyaç duyulması sebebi ile açılmış olan özel Başer Sağlık Lisesi mezun olan öğrencilerin işsizlik sorununun olmaması güvencesi ile hareket ediyor. Özel sağlık sektörünün daha fazla gelişmesi ile birlikte kamuya sağlık eleman desteğini sağlayan özle lisede, ülkemizde önde gelen üniversitelerin düzenli olarak ziyaretleri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede öğrencilerin üniversite ve bölüm seçimleri hakkında daha fazla bilgilere ulaşması ve gelecek adına daha doğru seçimler yapması mümkün hale getirilmektedir.

Uzman Eğitmenler İle Hizmet Veren Sağlık Lisesi

Kamu ya da özel hastanelerde görev alacak olan hemşire adaylarının tüm eğitimlerinin eksiksiz olarak verilmiş olduğu Başer Sağlık Lisesi aynı zamanda hemşire adaylarının görev alacak oldukları hastane odalarındaki hastaların yatağının yapılması ya da uygun olan ilaçların hastaya nasıl verilmesi gerektiği gibi konularda ele alınmaktadır. Uzman eğitmenler tarafınca verilen dersler ile birlikte öğrencilerin mesleğe en iyi şekilde hazırlanması sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra sosyal etkinliklerinde düzenli olarak gerçekleştirilmiş olduğu özel sağlık lisesinde, derslerin yanı sıra öğrencilerin sosyal hayata daha fazla adapte olmaları da mümkün hale getirilmektedir.

Sağlık Meslek Lisesi siz gençler için çok büyük bir avantajdır, sbs puanıyla bile sağlık meslek liselerine girebilirsiniz. Sağlık meslek lisesi’ ne girdiğiniz anda Acil Tıp Teknisyeni veya Hemşire olursunuz ve okulu bitidiğiniz anda iş arayışına girmeden işiniz hemen hazır olur. Sağlık meslek lisesi mezunları sağlık sektöründe ne özel sektörde nede devlet kadrosunda boşta kalmaz, 55 puanla bile atanma vardır. Sağlık sektörü hiçbir zaman eskimeyecek bir sektördür, her daim iş bulmanız çok kolaydır. İnsanlar en küçük sağlık sorunlarında hastalandığı zaman sağlık proplemleri çok küçükte olsa büyükte olsa daima hastanelere başvuracaklardır, bu yüzden özel veya devlet hastanelerimizde devamlı hemşire ve acil tıp teknisyeni, sağlıkçı acığı vardır ve daima olacaktır.

Devlet veya özel sektör ise açığı kapatmak için siz sağlık lisesi mezunlarını işe alacaktır. Örneğin kpss’yi kazanamadınız ve puanınız çok düşük.Ama özel hastaneler sizi işe alacaktır. Hemşireler kolay atanır ve merkezi yerlerde veya türkiyenin tüm illerinde hastaneler, tıp merkezleri ve özel muayenehaneler veya özel hastanelerde daima çok kolay iş bulurlar ve kariyer ve prestişleri vardır.

Sağlık sektörde hemşireler ve acil tıp teknisyenleri staj yaparken bile asgari ücretin 3te, 1ini staj maaşı olarak almaktadır. Devlette hastanelerinde işe başlarsanız ikibin, üçbinlira arası bir ücret alırsınız, fakat fazla bir bilginiz yok ve tecrübe kazanmak istiyorsanız devlet veya özel sektörde kendinizi kısa zamanda yetiştirebilirsiniz. Sağlık meslek lisesi mezunları özel sektörde çok daha dolgun ücretler alabilmektedir, ve bayanlar için en ideal mesleklerden birisi olmuştur ve daimada olmaya devam edecektir.

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button