Bize Ulaşın: (0212) 656 50 30 Online Kayıt
Sevdiklerini Sigaradan Kurtarmak İçin Mektup Yazacaklar

Sevdiklerini Sigaradan Kurtarmak İçin Mektup Yazacaklar

SEVDİKLERİNİ SİGARADAN KURTARMAK İÇİN MEKTUP YAZACAKLAR
Türkiye Yeşilay Cemiyeti İstanbul Bağcılar Şubesi, sigara bağımlılığına karşı farkındalığı artırmak için Bağcılar’daki 8. sınıf öğrencileri arasında “Hayata bir mektup yaz” projesi kapsamında yarışma düzenliyor. Sigara kullanan bir sevdiğine sigarayı bırakması için en etkili mektubu yazan öğrenciler para ve altın ödülü kazanacaklar.

Proje açılışına Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü, Mustafa YILMAZ, Yeşilay Şube Başkanı Mustafa ARSLAN, Başer Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Seher Başer, Bağcılardaki Ortaokul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katılım sağladı.

“Öğrencilerimizin Yazacağı Mektupların Etkili Olacağına İnanıyorum”
Programda öğrencilere seslenen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Sigarayla mücadele anlamında güzel düşünülmüş bir proje. Yararlı olacağına inanıyorum. Birçok proje yapıyoruz ama büyüklerle yol alamıyoruz. Çocuklarla ve gençlerle girdiğimiz projelerde daha etkili oluyoruz. Onun için öğrencilerimizin yazacağı mektupların çok duygusal ve etkili olacağına inanıyorum. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

“Yarışmaya 31 Okuldan 10 bin 700 Öğrenci Katılacak”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise “Size tavsiyem sevdiklerinizi çok etkileyici mektuplar yazmanız. Mektuplarınız mutlaka etkili olacak sigarayı bırakacaklardır” şeklinde konuştu. Sunumu yapılan yarışmaya ilçe genelindeki 31 okuldan 8. sınıfta okuyan 10 bin 700 öğrenci katılacak. Zarf, kalem ve kağıtları dağıtılan öğrenciler, sigara kullanan bir sevdiğine sigarayı bırakması için en etkili mektubu yazacak.

“Amacımız Bireyden Topluma Farkındalık Oluşturmak”
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bağcılar Şubesi Başkanı Mustafa Arslan yaptığı konuşmada “Bu proje ile amaçlarının öğrencilerin kendi imkanları ile tütün bağımlılığının zararlarını araştırmalarını ve bu şekilde daha kalıcı bir farkındalık oluşturmayı ve bu mektubun yazılacağı 10.700 hanede bir hafta boyunca sigaranın zararlarının konuşulacağını temenni ettiklerini söyledi.

“Tek 1 Kişi Bile Olsa Onun Hayatına Dokunmak”
Yeşilay’ın bu önemli projesinde yer almaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Başer Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Seher Başer ise “Amacımız tek 1 kişi bile olsa onun hayatını değiştirebilmektir. Özellikle Cumhurbaşkanımızın da bu konu hakkındaki hassasiyeti bizleri çok etkilemektedir. Bizler de Eğitimciler olarak, bu konuda üzerimize düşen sorumluluğumuzun bilincinde olarak daha sağlıklı ve güçlü bir Türkiye için bu adımı atmış bulunmaktayız.

“Başarılı Öğrenciler Para ve Altınla Ödüllendirilecek”
İki hafta içinde yazılacak mektuplar aralarında gazeteci, yazar ve edebiyat öğretmenlerinin de bulunduğu özel bir jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışma sonucunda en etkili mektubu yazan öğrenciler para ve altınla ödüllendirilecek.

Projeye Bağcılar Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeşilay Bağcılar Şubesi ve Başer Sağlık Lisesi de destek veriyor.

Takip Et

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Paylaş

Facebooktwitter

Yorumlara kapalı.

DMCA.com Protection Status
Call Now Button